Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaký je vlastně postoj tzv. „vědců“ k reálným problémům a hrozbám tohoto světa?

14. 02. 2018 13:38:11
Aneb: Evropa má už nejlepší za sebou. Připadá mi, že naši tzv. „vědci“ píšící své rádoby ušlechtilé pamflety a výzvy proti strachu a lhostejnosti příliš nevědí, co se dnes ve světě děje.

A domnívající se, že když sem přijmeme nějaké dva tři tisíce tzv. uprchlíků, že to něčemu pomůže. Už jsem se dříve zmínil, že podle mne nás čekají ve 21.století nemalé problémy. Já vidím tři zkázonosné, které už způsobují probíhající světovou katastrofu: klimatickou změnu (ta už probíhá, některé země postihuje suchem, jiné tajfuny, čímž se stávají oblasti světa neobyvatelnými), populační explosi (např. v Africe týdně přibývá milión obyvatel, ale i v Orientu a v Asii - kampak se ti všichni pohrnou?) – a islám.

S klimatickou změnou se toho asi moc nenadělá. A bůhví, jak moc ji člověk svou činností ovlivňuje. Ale je nepopiratelná – stačí se podívat na snímky Kilimandžára z r. 1900, 1950, a ze současnosti (např. Kapské město je 4-miliónová metropole, která je už téměř bez vody, tam už desítky let pořádně nepršelo). Mne ale zaráží, jaká je všeobecná nevůle tzv. vědců vyjadřovat se k dalším hrozbám, tj. k islámu a zejména k nekontrolovanému přemnožování lidského druhu v těch nejubožejších oblastech světa.

Probíhala a snad ještě probíhá v ČTV dojemná reklama UNICEF zobrazující zubožené černošské děti a lákající bělošskou populaci stát se přítelem těch zubožených dětí a uvádějící, že příspěvkem ...x.. Kč by se uživilo tolik a tolik těch dětí. Nebylo by jednodušší, kdyby se ty zubožené děti vůbec nenarodily? Ovšem já prosťáček tomu nerozumím.

Vídávám v západním zpravodajství záběry z těch obrovských uprchlických lágrů v Africe a Orientu, to jsou celá obrovitá stanová města. Ty záběry zobrazují skutečně bídu a utrpení. Většinou africké a arabské ženy a kupy zubožených dětí. Muži tam téměř nebývají vidět – přesto to na mne působí dojmem, že ženy tam mají jedinou životní náplň: plodit a plodit další a další zubožené děti. A s kým, to mi není jasné. Když muži většinou válčí a přeměňují jejich původní obydlí v ruiny (mají k tomu od průmyslových zemí dostatek zbraní a munice). A ani v Libanonu, kde je milión takových ztroskotanců, ani v Jordánsku, atd.,... není pořád pěkné počasí. I tam v zimě klesá teplota na nulu, prší tam, někdy i zasněží, a pak je to v těch lágrech zoufalé. Také se na konci ledna uvádělo, že v tzv. konfliktních oblastech je 50 až 100 miliónů negramotných dětí a mládeže, žádná školní docházka, neumějí číst ani psát.

Ženy s kupami dětí z těch lágrů se samozřejmě do Evropy jako tzv. uprchlící nedostávají. Ty tam trčí a živoří. Do Evropy se jako „uprchlíci“ dostávají převážně zdatní mladší muži, často dobře oblečení a vybavení moderními druhy iPhonů (a platí pašerákům standardní cenu 8000 E/ks). A naši tzv. „vědci“ by přijímání těchto tzv. uprchlíků považovali za bůhvíjak ušlechtilé počiny. To myslím dostatečně vypovídá o jejich úrovni (tedy těch vědců).

Také slýchávám ze západních zdrojů, jak v příštích deseti, dvaceti či třiceti letech, ...atd., se počet obyvatel v těch zubožených oblastech zvýší o tolik a tolik set miliónů, tj. dalších zubožených dětí a dospělých.

Zato není slyšet, že by se někdo k těmto hrůzám vyjadřoval, tj. ze strany evropských politiků nebo tzv. vědců. Buď je to nezajímá, anebo se „nehodí“ o tom mluvit. Ale abych nebyl tak příkrý: občas tam někdo z Evropy nebo z OSN zajede, nebo nějaká herečka, a když se vrátí, tak lamentuje, jak je to tam hrozné a že tam hrozí nebo probíhá humanitární katastrofa. A to je asi tak všechno. Je zřejmé, že momentálně nejpohodlnější je ponechávat tomuto katastrofickému vývoji volný průběh. Nebo je to projev bezradnosti?

Už loni bavorský ministr Gerd Müller varoval před pohybem až 100 miliónů uprchlíků z Afriky směr sever. Tento pán vůbec hlásá, že budoucnost světa určí dění v Africe. (Nevím ovšem přesně, koho považuje p. Müller za uprchlíky. Pokud vím, tak zejména z Afriky jsou to uprchlící před odpovědností vůči svým rodinám: tj. muži, kteří opustili rodiny, ženy, děti, své staré rodiče, atd.,... a vypravili se za lehkým životem ze sociálních příspěvků do Evropy).

Jako bývalý systémový inženýr a průmyslový projektant vím, že pojmenovat problém je prvním krokem k jeho řešení. Ale zřejmě není žádný přílišný zájem tyto problémy pojmenovat. Natož řešit. Nevím, pomohlo by rozdávat těm ubohým ženám anti-pilulky? A co na to islám? – většinou jde o islámskou populaci.

Já jsem primitiv, jenom jsem semtam něco přečetl o evoluci a o tzv. sociálním darwinismu. Ve dvacátých letech byla u nás také nevelká skupinka lékařů, kteří se pokoušeli rozvíjet jakousi eugeniku – ale pak to šlo nějak do ztracena. Dnes by ovšem něco takového nebylo z hlediska „korektnosti“ už vůbec přípustné. Zkrátka ideologie nabyly vrchu. Ale ve světle uvedeného neblahého až katastrofického světového vývoje (nebo degenerace?) mi připadá ten pamflet „Vědci proti strachu a lhostejnosti“ jako výplod hodně neinformovaných propagandistů.

Přinejmenším teď aspoň Orbán při návštěvě u Kurze prohlašuje, že migrace představuje největší hrozbu pro budoucnost Evropy. Příliš sleduji západní zpravodajství (už přes 45 let), než abych si toho i já nebyl vědom. A já už bych to neviděl jako hrozbu, ale daleko spíš už jako probíhající zkázu.

Nevím, jak se to bude dále vyvíjet. Ale mám pocit (a to dost důvodný) že to nejlepší už má Evropa za sebou, bylo to ve druhé polovině, možná ve třetí třetině minulého století (tedy po 2.WW), kdy nelze popřít, že Evropa – i my – jsme tehdy nežili v pocitu nějakého ohrožení, což bylo dáno zejména tím, že problémy ze světa do Evropy zasahovaly málo, a do Tábora Míru už vůbec ne. A pokud jsme něco věděli, např. o kmenových masakrech v Africe, tak to bylo přece tak daleko...

Jenomže teď v celé západní a severní Evropě, a zejména v Německu, se stává život už značně nepříjemným, spíše bych řekl znehodnoceným. Zejména pro ženy – no přirozeně, když se do Německa nahrnulo dobrých 3⁄4 miliónu mladých mužů bez žen, tak na kom si mají vybíjet sexuální přetlak? A tak tam ženy už žijí v trvalém strachu z násilného „obohacování“. Ale nesmí se o tom nijak mluvit, to se přece nehodí.

Vyskytují se tu výkřiky naprostých jelimánků, jak je nebezpečné provokovat náš odchod z EU, NATO, atd,...Zřejmě toho moc o Evropě a světě nevědí. Především nevědí to, co objeví každý, kdo sleduje západní zpravodajství: že němečtí politici v čele s Angelou na jedné straně usilují vybudovat Velkoněmeckou Říši pod krycím názvem EU a na druhé straně jsou schopni páchat civilisační sebevraždu. A tak Evropa už dávno není to, co jsme si o ní (před vypuknutím svobody u nás) mysleli.

Existuje latinské přísloví: Quos vult perdere – dementat (koho chce zničit – zbaví jej rozumu). Platí to také pro evropany?

Autor: Josef Komárek | středa 14.2.2018 13:38 | karma článku: 39.52 | přečteno: 1570x


Další články blogera

Josef Komárek

Lidé bděte! Šíří se požáry ve volném terénu.

V mnoha oblastech naší země už dlouho nepršelo, pole a lesy jsou vyprahlé a snadno dochází samovznícením k požárům. To postihlo i obrovský obilní lán v těsné blízkosti naší obce.

8.7.2018 v 6:40 | Karma článku: 7.66 | Přečteno: 178 | Diskuse

Josef Komárek

Ideologický teror komunistický a náboženský.

Já jsem vlastně nejhorší ideologický teror zažil asi v letech 47-48. Ale vůbec ne od komunistů. Nýbrž od protivného obtloustlého katechety, kterého jsme tehdy měli na nábiko a který nás nutil chodit každou neděli do kostela na mši

6.6.2018 v 13:49 | Karma článku: 20.81 | Přečteno: 608 | Diskuse

Josef Komárek

Žižkovská chudina 1970 vs. německá chudina 2018.

Pražský Žižkov byla taková proletářská čtvrť – bylo tomu tak za Rakouska, před válkou, po válce a možná je tomu tak do dneška. V některých lokalitách převažovala a dodnes převažuje chudina. I když už jsem tam léta nezašel.

30.5.2018 v 13:50 | Karma článku: 28.84 | Přečteno: 1408 | Diskuse

Josef Komárek

Ježíš Kristus, Voltair, Marx, …jakou nesou odpovědnost za zločiny páchané jejich jménem?

Přitom jejich díla jsou v principu dost podobná – a ve svých dobách to byli revolucionáři. I když o Kristovi toho víme nejméně. Ale bylo málo upalování hříšníků a náboženských válek vedených v jeho jménu? A co ten Voltair? A Marx?

17.5.2018 v 13:50 | Karma článku: 14.12 | Přečteno: 404 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 31.72 | Přečteno: 1687 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.34 | Přečteno: 318 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.86 | Přečteno: 201 | Diskuse

František Skopal

Slovanství! Je opravdu možný návrat ke kořenům?

Současní příznivci Slovanství vnímají křesťanství jako záměrnou indoktrinaci tehdejších Slovanů, s cílem odstavit je od vlastní, původní kultury a duchovnosti, a tím zabránit jejich rozvoji a rozkvětu.

19.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 317 | Diskuse

David Vlk

Že já kráva nebyla radši lesba!

"Poslouchej a ty máš taky jako rád mladý holky? Přiznej se!" Udeřila vzápětí na mě. V tom okamžiku by se ve mně krve nedořezal.

19.7.2018 v 13:07 | Karma článku: 37.14 | Přečteno: 2145 | Diskuse
Počet článků 90 Celková karma 17.86 Průměrná čtenost 1743
Senior - bývalý systémový inženýr.
Najdete na iDNES.cz