Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kolaboranti a vlastizrádci v čele státu – české prokletí.

23. 08. 2016 12:45:00
Před časem jsem psal, jak náš národ po válce účtoval s protektorátními kolaboranty a vlastizrádci. Sem tam se dokonce někteří zastřelili sami, jako např. Emanuel Moravec. Udělal dobře – ono je přece jenom lepší se zastřelit sám...

...než být rozlíceným davem vytahován za oprátku na nějaký ten kandelábr.

Typické je na našich kolaborantech v různých historických obdobích zejména jejich shodné přesvědčení – jsou přesvědčeni, že jen oni vědí co je správné a tím, že slouží cizím zájmům, vlastně národu dobře činí.

Nápadná je také podoba jejich projevů: kdo má čas a náladu brouzdat po knihovnách a číst knižní historie, tak zjistí, že projevy Emanuela Moravce se vlastně nijak neliší od projevů současných kolaborantů – stačí jen vyměnit pojem Velkoněmecká říše za novodobé pojmy jako je EU, NATO apod. Jinak jsou ty projevy v principu shodné: jak se nám pod nimi bude dobře žít, jak je v našem zájmu s nimi vycházet v dobrém, jak nás ochrání atd. U některých projevů Emanuela Moravce by dokonce stačilo zaměnit pojem Německá říše jen za pouhé Německo a projev by mohl být použit v původním znění.

Ale shodné jsou i konce těch kolaborantů: někteří spáchali sebevraždu, někteří skončili na popravištích, někteří ve vězeních, a pokud zemřeli přirozenou cestou, tak i ti upadli do všeobecného opovržení a historie na ně plivla (což platí zejména pro normalizační kolaboranty – i když ti konec konců zkázu naší země nezpůsobili).

Také následky zrádného úsilí těch kolaborantů byly vždy negativní: buď stály přímo lidské životy, nebo alespoň otrávily životy spousty lidí na hodně dlouho.

Jsou samozřejmě i jiné národy, které se nemají svými předáky moc co chlubit. Např. i Angličané, Francouzi a zejména Němci. My na Anglánech vidíme hlavně Churchilla. Ale ten si mezi válkami ani neškrtnul. Těch dvacet let promarněných Baldwinem, Ramsay Mac Donaldem, Chamberlainem – jaký to sled bezpáteřné prostřednosti! – museli pak Britové tvrdě zaplatit. Ti alespoň neměli žádného kolaboranta a vlastizrádce – tedy v čele státu. I když servilního „usmiřovače“ měli, který cestami do Berchtesgadenu, po té do Godesbergu a nakonec do Mnichova nedosáhl ničeho jiného než zrady na Češích a zneuctění Anglie a Francie (částečně citáty z anglické knihy Nesmrtelný seržant). To Francouzi kolaboranty a vlastizrádce měli, jak ve vládních funkcích, tak i v umělecké frontě. A úpadek Francie před válkou a za války je dostatečně známý. (Ono je vůbec zajímavé, jak nemožné předáky mají některé národy: vždyť Japonci se pustili do války s USA v době, kdy Japonsko vyrábělo 7 mil.t ročně železa a USA 100 mil.t. Ale teď už jsou japonští předáci zodpovědní: v r.2013 přijali 6 migrantů, v r.2014 – 11, ve 2015 – 27, Japonsko naprosto odmítá narušení homogenity země – údaje z ARDtext 23.1.2016).

Ovšem smůlu na předáky mají především Němci, přinejmenším na některé. V jedné historické knize je snímek z konce války, kde na rozbořené ruině je vápnem napsáno: Dazu brauchte Hitler 12 Jahre Zeit.

V současné době se projevují Němci (a nejen ti) dost sentimentálně – jak někde teroristi povraždí pár lidí, hned tam občané vyplní položením květin desítky metrů čtverečních (mají z toho pochybnou radost floristky? Takový kšeft! A těch svíček!). K tomu by patřil jiný nápis. Jenže kolik let k tomu potřebovala panovnice Merkel, či jiní politici?

Mimochodem: je skoro zázrakem, že si nějaký Němec vůbec na konci války dovolil napsat na ruinu, že na tohle potřeboval Hitler 12 let. Vždyť Němci ukázněně bojovali nejen do posledních dnů války, ale dokonce do posledních hodin. Zrovna tak teď ve své většině ukázněně vůbec nedávají vinu panovnici Merkel za teroristické útoky v Německu. Stále stejná nátura.

Ale doba se přece jenom trochu změnila: pro mnichovský diktát si servilní státní prezident Hácha jel do Berlína k Hitlerovi sám. To teď panovnice Merkel jede komandovat neméně servilního předsedu vlády osobně. Výsledky ovšem budou stejné, nejspíš ještě horší.

Hitlerovi se nakonec nepodařilo vytvořit Evropu Nového Řádu. Ale teď už je podle mne civilizační zkáza západní Evropy neodvratitelná (už probíhá). Připojí k tomu naši kolaboranti také naši zem? A budeme k tomu jen přihlížet?

Autor: Josef Komárek | úterý 23.8.2016 12:45 | karma článku: 42.03 | přečteno: 2587x

Další články blogera

Josef Komárek

O tom, jak komunisti zničili průmysl, zničili zemědělství, zničili venkov, atd.

Také o harmonii v letech 1970-90. O tom tady několik autorů už napsalo řadu hloupostí. Mně byl komunistický režim také do jisté míry protivný, ale to není důvod k tomu psát hlouposti. A protivný? To vůbec nelze srovnat...

21.9.2017 v 13:55 | Karma článku: 39.84 | Přečteno: 2403 | Diskuse

Josef Komárek

Jakou hrozbou pro nás může být bundeswehr.

Nevím ovšem, v jaké fysické kondici se nachází naše armáda. Ale v Německu se stal podivný případ, který mi vrtá hlavou. V červenci t.r. vyrazila skupina důstojnických čekatelů na menší pochod, jen 6 km.

12.9.2017 v 14:40 | Karma článku: 36.63 | Přečteno: 1602 | Diskuse

Josef Komárek

Ještě k jednomu výroku pana Jáchyma Topola.

Probíhá v hlavách pražských kavárenských intelektuálů Steinerův útok? Co to byl Steinerův útok? To byla drobná episoda v posledních dnech tisícileté Hitlerovy říše.

5.9.2017 v 13:50 | Karma článku: 39.44 | Přečteno: 1664 | Diskuse

Josef Komárek

Jak jsem utíral uplakaný dětský obličejíček hadrem na podlahu.

Tedy vlastně neutíral, ale s černým humorem sobě vlastním jsem to naznačil, ale ona se vnučka nedala. Rozesmál mě příspěvek pana Zbyška Hlinky (24.8.).

30.8.2017 v 13:50 | Karma článku: 17.90 | Přečteno: 490 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Bankrot slušnosti a poctivosti na české politické scéně

Naše země se může pochlubit výbornými herci, zpěváky, skladateli, lékaři, vědci, sportovci, spisovateli, režiséry i dalšími, kteří dělají svou profesi poctivě. Ale naši politici?

23.9.2017 v 6:47 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jan Pražák

Horňáci a dolňáci

Kdo by neznal ono klasické dělení nás chlapů podle toho, zda jsme víc okouzleni ženskými ňadry nebo klínem.

22.9.2017 v 21:32 | Karma článku: 12.81 | Přečteno: 511 | Diskuse

Klára Tůmová

To bude veselo!

Ne každé vylepšení je opravdu k lepšímu, ne všechno nové přinese ulehčení a pohodlí. Zvlášť když se vyskytne moucha a všechno jde ne úplně dobrým směrem. Jó, tady bude brzy veselo. Ovšem nebudu to já, kdo se pobaví.

22.9.2017 v 21:04 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 211 | Diskuse

Libuse Palkova

Sex je nás-dělá dobře mně i tobě

Povzbuzena úspěchem předchozí soutěže, týkající se názvu jaderné elektrárny, rozhodla jsem se vyhlásit další. O čem bude, snad dostatečně napovídá nadpis, který jsem si vypůjčila z jedné známé písničky.

22.9.2017 v 19:55 | Karma článku: 9.43 | Přečteno: 592 | Diskuse

Jana Slaninová

Hirudoterapie: jak být kruci sexy v plenkových kalhotkách?

"A příště vám dám pijavky na kostrč." Tak. A mám to mít. Aby se nastartovala činnost lymfy a vylepšilo se fungování mého těla co se týče vnitřních ženských orgánů, musím něco vydržet.

22.9.2017 v 19:50 | Karma článku: 10.71 | Přečteno: 256 | Diskuse
Počet článků 75 Celková karma 33.45 Průměrná čtenost 1850
Senior - bývalý systémový inženýr.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.